Lordík na všestrankách

 

 

 

MEZINÁRODNÍ VŠESTRANÉ ZKOUŠKY OHAŘU - BRODCE 21-22.10.2006

Po 4letech, kdy jsme už jednou na těchto zkouškách neuspěli a kdy jsme si na tyto zkoušky ani netroufli pomyslet, jsme se rozhodli, že to přece jenom zkusíme...Jediné "všestranky" chyběli Lordíkovi k tomu aby mohl být chovný!!!! Vzhledem k jeho exteriéru a zájmu o něj jsme se do toho pustili...Další co hovořilo pro to do "toho jít" byl fakt, že Brodce jsou od nás tak 15km a blíž už asi tyto zkoušky nikdo neudělá...!!!! Takže jsme s Lordem jezdili pravidelně cvičit, pilovali "vlečky"( to je to co nám minule nevyšlo...:-))) a všecky další věci co jsou potřeba na tohle umět...a věřte, že toho není málo...!!! A pak už nastal den D, hodina H a nešlo couvnout... Sešlo se 23 psů ( 15 německých krátkosrstých ohařů, včetně našeho štěnátka MATESA, 3 výmarští krátkosrstí ohaři, 2 čeští fousci, 2 němečtí dlouhosrstí ohaři a 1 maďarský krátkosrstý ohařík, resp.ohařice...) První čím jsme začali bylo vylosování čísel...já jsem nám vytáhla 17, což se mi jako číslo líbilo a usoudila jsem že zkoušky zdárně udělame...:-)))

        

Na naší skupinu vyšel první den "les"... První co nás čekalo byla ohrádka, kde byl Lord tak nadšen z lišky, že s ní zaklepal a pustil a body šly hned dolů...hehe to byl začátek, hned mi spadlo sebevědomí na nulu... Aby bylo srandy kopec, šli jsme na naše obávané vlečky lišky a zajíce...Lord se předvedl a naprosto suveréně donesl lišáka (viz foto)  a vzápětí i zajocha...bombaaa...!!! Následovalo slídění, dohledávka,hledání...atd...pak ještě najít po "barvě" srnku, to se také povedlo, tak jsem Lorda za to vyfotila v krmelci...:-))) (foto 2)

Nakonec bylo chování na stanovišti, kdy se střílí jak ve westernu, v lese chodí honci a dělají rámus seč jim síly stačí a pes leží na volno a nesmí se ani pohnout...zase super...no už teď jsem byla velmi na Lordíka hrdá...!!!

Druhý den, tedy v neděli na nás vyšlo pole a voda. Začínali jsme "malým " polem což jsou dohledávky pernaté a srstneté zvěře a vlečka s pernatou...pro nás vše za 4...lépe to nešlo...hurááá...:-)))

 

Pak ale byla na řadě voda...ještě že bylo pěkně...:-)))jinak by nám náš gaučový ohařík nastydnul...!!! Takhle se ale vrhnul do vody a s nadšením šmejdil v hluboké vodě až nám všem oči přecházely...!!! Pak přinesl kachnu z vody, z rákosí a pak ještě musel šmejdit v rákosí, což problém nebyl, když by tam ještě někde mohla být ta kachna...:-))

 

 

Na závěr bylo"velké" pole...eh to už jsem tušila, že to takový zázrak nebude...Společný hon, vystavování atd...Lordík byl už unavený a po lehkém obídku se mu běhat teda rozhodně nechtělo...!!! No ale nějak jsme to vše zvládli, i když díky této poslední disciplíně spadli do II.ceny....Nu což, zkoušky MÁME...!!!! Nakonec jsme se vyfotili s nádherným sřeleným bažantem, kterého mě bylo líto, pejsci byli ale nadšení... i kamarádka DRAMÉ Z Panských Lesů....

 

 

    

Pak už jsme jen čekali, čekali a zase čekali na vyhodnocení....Ještě že jseme měli s kým žvanit...:-)))

 

Konečně jsme se dočkali, po 4 hodinách jsme už skoro nedoufali...:-)))A výsledek...Mates - Quality Whimper Rapa-Nui II.cena a ...bodů a Lordík II.cena a 434 bodů a zhruba 12 místo...no velmi slušné...!!! Byli totiž i tací, přesněji řečeno 4, co vypadli a 5 pejsků co uspěli ve III.ceně, takže my jsme více než hrdí...!!! Dramé, kamarádka s kterou jsme cvičili byla nejšikovnější maďarský ohařík a získala I.cenu a titul CACT!!!

Na závěr musím poděkovat Sylvě Lepičové s Dramé a Vaškovi Vlasákovi se Sárou za trpělivost a pomoc s naším výcvikem...jen díky nim se nám tyhle zkoušky povedly!!! Tak vy 4...DĚKUJEME a to MOC, MOC, MOC...

Text:Bára

Zpět na hlavní stranu